Поділ майна подружжя
Послуги Ціна
юридична консультація, підготовка та подача документів в суд, супровід судового процесу, отримання рішення суду 9000 грн.

Розірвання шлюбу – подія малоприємна та може ускладнюватись додатковими спорами, які пов’язані із поділом спільного майна подружжя та принциповістю однієї із сторін по суті спору. Юристи та адвокати юридичної фірми “Траст Консалтинг” по сімейним спорам, які спеціалізуються на поділі майна подружжя, готові надати якісну консультаційну підтримку по всім питанням розподілу майна при розлученні, провести пошук найбільш прийнятного шляху вирішення конфлікту, підготувати всі необхідні процесуальні документи, захистити Ваші інтереси безпосередньо на судових засіданнях.

У випадку, якщо період часу між реєстрацією та розірванням шлюбу є незначним, часто виявляється, що ділити нічого. Але, нерідко у спільній власності подружжя, на момент розірвання шлюбу, перебуває суттєвий накопичений об’єм активів. Якщо подружжю вдається дійти спільної позиції без допомоги юристів та запобігти довготривалим судовим процесам, зіпсованим нервам та витратам на юридичну допомогу – це дуже добре, але якщо спір не вдалося владнати шляхом переговорів, то сторони будуть змушені звертатись до суду з позовом про поділ спільного майна подружжя.

Що ділиться, а що залишається в особистому користуванні?

За загальним правилом цивільного та сімейного законодавства, при розірванні шлюбу, все майно набуте подружжям за час шлюбу підлягає поділу між ними в рівних частинах, але чи завжди? Суд може відступити від загальноприйнятого принципу рівності часток, з врахуванням значущих факторів, серед яких: наявність малолітніх та неповнолітніх дітей та з ким із батьків вони залишаться проживати після розлучення, наявність непогашених кредитів та інших зобов’язань, цілісності об’єктів, що підлягають поділу та ін. Кожна з цих обставин відіграє роль при визначенні судом розміру часток подружжя в спільній сумісній власності та є одними із багатьох факторів, що впливають на результат поділу майна. Варто відзначити, що відступлення від принципу рівності часток в спільній сумісній власності подружжя – це скоріше право судді, а не обов’язок, а отже застосовується виключно на розсуд суду, в залежності від кількості та якості наданих Вами доказів, а також правильності обґрунтування необхідності їх застосування.

Не підлягає поділу та залишається в особистій власності майно, яке набуте до дати реєстрації шлюбу. Не подільними залишаються особисті дарунки, коштовності та інші предмети персонального використання, а також предмети, які були придбані виключно за особисті кошти одного із подружжя. Крім того, майно яке було отримано за наслідками процедури державної приватизації, або було успадковане – також не підлягає поділу та залишається в особистій власності.

А от частка у статутному капіталі товариства, квартири, будинки, цінні папери та інше майно, яке було набуте під час шлюбу – чудово підлягає поділу між подружжям. Якщо бажаєте, щоб вихід із складної ситуації приніс мінімальні фінансові та часові витрати, звертайтесь за допомогою до професійних юристів, яку надають практикуючі адвокати юридичної фірми «Траст Консалтинг». Ми допоможемо Вам максимально ефективно пройти всі етапи поділу майна подружжя.

Ключові контакти