Закриття та ліквідація ФОП
ПОСЛУГИ ЦІНА
юридична консультація, підготовка документів на закриття ФОП, державна реєстрація ліквідації. 800 грн.
закриття банківських рахунків, отримання виписок, звіряння нарахованих та сплачених податків та інших обов’язкових платежів. 5000 грн.
нотаріальна довіреність 400 грн.

Закриття та ліквідація ФОП, СПД в Києві - юридичні послуги

Процедура закриття ФОП потребує проходження двох ключових етапів:

Перший етап - це державна реєстрація факту ліквідації ФОП. З цією метою, необхідно підготувати та подати державному реєстратору заяву із встановленим пакетом документів, після чого, реєстратор вносить відповідний запис до державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Результатом першого етапу стане Витяг з державного реєстру із записом про закриття ФОП.

Строк завершення першого етапу складає один робочий день.

Другий етап – потребує закриття всіх банківських рахунків, отримання виписок по рахункам за весь час їх існування (не менше ніж за три останні роки), а також необхідно підготувати та подати останню звітність до податкової та фондів. Крім того, не зайвим буде проведення звіряння нарахованих та сплачених податків, а також ЄСВ у податковій за Вашим місцем реєстрації. У випадку виявлення несплачених податків та/або інших обов’язкових платежів, обов’язково сплатіть їх, оскільки на таку заборгованість податкові органи та фонди нараховують пеню за кожний день прострочення.

Важливо! Усі платежі та відрахування необхідно провести до дати внесення запису до реєстру про закриття ФОП, оскільки після державної реєстрації припинення ЕЦП буде недійсним.

За бажанням, Ви можете звернутися до податкового органу з заявою про проведення комплексного аудиту у зв’язку із закриттям ФОП. Однак треба розуміти, що це довготривала процедура. Пов’язано це із прогалиною в податковому законодавстві, якою відверто користуються податкові органи. Справа в тому, що Податковим кодексом України передбачено лише строк проведення самої податкової перевірки ФОП у зв’язку із ліквідацією, який становить 10 днів. Однак, кодексом не передбачено строк, протягом якого керівник податкового органу зобов’язаний прийняти наказ про початок податкової перевірки. Користуючись цим, аудитори місяцями не розпочинають перевірку, при цьому абсолютно не порушуючи Закону.

Закриття ФОП має певні відмінності від ліквідації юридичної особи:

По-перше, фізична особа втрачає статус підприємця одразу після внесення даних до реєстру про закриття ФОП, тобто відбувається в один етап. По-друге, проведення податкового аудиту необов'язково, проте варто зазначити, що ДФС, протягом трьох років після закриття ФОП, може самостійно провести перевірку та пред'явити вимоги з оплати заборгованості, в разі її наявності. Також варто зазначити, що проходження перевірок та зняття з обліку в фондах соціального страхування відбувається тільки при наявності найманих працівників.

Юристи нашої юридичної фірми, ґрунтуючись на багаторічному досвіді, готові провести процедуру ліквідації Вашого ФОП, гарантуючи якісний результат в мінімальні строки.

*Штрафи та заборгованість по обов’язковим платежам - оплачуються окремо.

Ключові контакти